E-mail: office@spitalulfilantropia.ro

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" – Bucuresti

Str. Dionisie Lupu, nr. 37, Sector 1, Bucuresti
Telefon: 021.318.07.20

Catedra de obstetrica -ginecologie din cadrul Facultatatii de Stomatologie.

Sef. Lucrari Dr.Valentin Varlas

Primar Obstetrica-Ginecologie

Doctor in stiinte medicale, Chirurgie laparoscopica ginecologica, Echografie Obstetricala si Ginecologica, Managementul serviciilor de sanatate

Asist. Univ. Dr. Dragos Albu

Primar Obstetrica-Ginecologie

Doctor in stiinte medicale,

Programari

ANUNȚ IMPORTANT ÎN CONTEXTUL EPIDEMIEI COVID-19

Având în vedere comunicatul Ministerului Sănătății din data de 17.03.2020 (publicat pe pagina oficială www.ms.ro) conform căruia Maternitatea Bucur din cadrul Spitalului Clinic de Urgență Sf. Ioan  va prelua eventualele cazuri ale femeilor gravide infectate cu noul coronavirus COVID 19, rugăm pacientele care se află în izolare la domiciliu ca urmare a revenirii din țările aflate în zonele de risc epidemiologic (cu peste 500 cazuri confirmate de COVID-19) sau în urma contactului cu persoane infectate cu virsul SARS-CoV-2 (COVID-19) să se adreseze Maternității Bucur.

Pentru a limita pe cât posibil vizitele în cadrul spitalului în vederea rezolvării unor probleme medicale care nu reprezintă urgențe, rugăm pacientele urmărite în cadrul spitalului nostru să contacteze telefonic medicii care le urmăresc sarcina.

ANUNȚ IMPORTANT ÎN CONTEXTUL EPIDEMIEI COVID-19